Po co nam seks?

Żeby mieć dzieci. A jeśli już je mamy?

Czy wiedzieliście, że seks pomaga w utrzymaniu równowagi hormonalnej w organiźmie? Ja też nie. A tu proszę, okazuje się, że zwiększa produkcję estrogenu.

A po co nam ten hormon?

Najprościej mówiąc estrogen wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki niemu jesteśmy weselsze, bardziej rozluźnione oraz zrelaksowane. A w czym jeszcze pomaga nam seks?

Seks pomaga nam dłużej żyć!

A tego przecież pragniemy nie tylko dla naszych dzieci 🙂

Seks regeneruje, czyni ciało silniejszym i mniej podatnym na choroby. Zwiększa również metabolizm i redukuje zagrożenie zawału (tak, tak, musimy dbać o naszych mężczyzn!). Czy wiecie, że orgazm to ogromny wysiłek dla organizmu? Pozytywny oczywiście.

Seks zmniejsza ból!

Ból głowy nie jest więc dobrą wymówką aby uniknąć seksu. Prawdę mówiąc, jest zupełnie odwrotnie. Kiedy nasze hormony zaczynają pracować, ból nie ma innego wyjścia – ustępuje. Szczególnie zauważą to osoby, u których ból głowy związany jest ze zbyt niskim ciśnieniem.

Seks to świetny trening dla organizmu!

Intensywny seks to nic innego jak wysiłek fizyczny dla całego ciała. Dosłownie całego. Większość mięśni naprawdę ciężko pracuje, kiedy my dajemy się ponieść fali przyjemności.

Seks zamiast tabletki na bezsenność!

Nie napiszę, że po seksie będziemy spać jak niemowlę, bo to uważam za najgłupsze porównanie ever! Po seksie śpi nam się po prostu lepiej. Szczególnie jeśli mamy problem z bezsennością.

Seks zwiększa libido

Im więcej seksu, tym pragniemy go bardziej.

Seks sprawia, że jesteśmy lepszym rodzicem!

Badania pokazują, że rodzice regularnie uprawiający seks, mają więcej cierpliwości i lepiej przykładają się do obowiązków rodzicielskich. Są również znacznie lepiej nastawieni do siebie.

A ponadto, drogie panie…

Seks odmładza!

30 minut udanego seksu sprawia, że krew jest znacznie szybciej pompowana do organów, dzięki czemu dostają one mnóstwo tlenu i mogą się szybciej pozbyć niepotrzebnych produktów przemiany materii. Dzięki temu organizm szybko oczyszcza się z toksyn, a ty wspaniale wyglądasz i wręcz tryskasz energią.

A teraz już zupełnie prywatnie…mało seksu, dużo kłótni… też tak macie?

  • A po co nam seks? Dowiesz się tutaj.
  • O tym jak rozmawiać z dzieckiem czyli skąd się wzięliśmy 🙂 znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi: